ЖИВОТОТ СТАНУВА СЕ ПОСКАП: Зголемените цени ја зголемија инфлацијата во еврозоната

Најниски годишни стапки на инфлација се регистрирани во Грција, Малта и Португалија, а највисоки во Унгарија, Полска и ЛуксембургСтапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Минатата година цените на храната, облеката и обувките варираа ширум Европа. Интересно е што животот во Mакедонија беше значително просечно поевтин отколку во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според Евростат, цените на потрошувачките добра и услуги во земјите-членки на Европската унија во 2020 година варирале многу. Најскапиот живот е во Швајцарија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еуростат вчера објави податоци за потрошувачката по глава на жител во 2020 година, кои покажуваат дека Хрватска е на самото дно во Европската унија. AIC ја ...
| | веќе видена | слични

Во топ 5те се најде и нашата соседна држава Европската агенција за животна средина го испита квалитетот на водата на 22.276 области за капење во 27 земји од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 174 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖИВОТОТ СТАНУВА СЕ ПОСКАП: Зголемените цени ја зголемија инфлацијата во еврозоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: