Дали македонското општество е подготвено за „новото” дигитално време?


Време зa читање: 22 минути Дигитализацијата разбрана како примена на дигиталните технологии во секојдневното живеење во светски рамки беше тренд пред Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјите од Западен Балкан би можеле да имаат корист од трендот на враќање на производството од Азија во Европа, оценува Виенскиот економски институт (WIW) во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамки на Виенскиот Економски Форум, премиерот Зоран Заев на второто обраќање зборуваше за условите и поддршката на странските инвеститори во земјава како и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во своето второ обраќање на Виенскиот економски форум посветен на Економскиот и инвестициски план за Западен Балкан, соопшти дека во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Загадувањето на воздухот и натаму е водечки фактор на ризикот за животната средина придонесувајќи на вкупниот број смртни случаи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на воздухот и понатаму останува водечки фактор на ризик за животната средина придонесувајќи на вкупниот број смртни случаи и инвалидитет во ...
| | веќе видена | слични

Напорите на Г7 за воспоставување западна алтернатива на Кина се соочуваат и со големи пречки. Западните земји немаат централизирана точка за координација на ...
| | веќе видена | слични

Откако кинескиот претседател Си Џинпинг ја промовираше во 2013 година, иницијативата на Пекинг „Појас и пат“ (БРИ), насочи стотици милијарди долари во странска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 215 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали македонското општество е подготвено за „новото” дигитално време?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: