Алијанса и Алтернатива најавија повлекување на амандманите, одблокиран петтиот пакет економски мерки


Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците во владејачкото мнозинство болни од ковид кои дојдоа во неделата во Собранието и претседателот Талат Џафери ги прекршиле Кривичниот законик и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесоа кривични пријави против пратениците Бисера Костадиновска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ, бидејќи го прекршиле Кривичниот ...
| | веќе видена | слични

По две кривични пријави заработија собранискиот спикер Џафери и двајцата пратеници од коалицијата на СДСМ Бисера Костадиновска и Мирослав Богдановски кои во ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери и двајцата пратеници на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа Кривични пријави против собранискиот спикер Џафери и двајцата инфицирани пратеници од Ковид 19 Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство очекува утре да почне нова седница во полн состав бидејќи според најавите двајцата пратеници кои пред некој ден во скафандери зедоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија мора да биде држава во која што законите и Уставот важат подеднакво за сите. Поради основано сомневање за прекршување на Кривичниот законик, а ...
| | веќе видена | слични

Јован Митрески, координаторот на пратеничката група на СДСМ, денеска од собраниската говорница за време на денешната пленарна седница и порача на опозицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 602 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 99 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса и Алтернатива најавија повлекување на амандманите, одблокиран петтиот пакет економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: