ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесоа кривична пријава за пратениците во скафандери и за претседателот на собрание Џафери


ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа Кривични пријави против собранискиот спикер Џафери и двајцата инфицирани пратеници од Ковид 19 Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери е дециден дека нема да свика лидерска средба. Смета дека таквата пракса, на вонинституционално договарање и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На тој 27 април се случи одлука мнозинството да покаже подготвеност да ја преземе работата во свои раце по принципи на сите парлемнтарни демократии и во такви ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат, по претставка на Левица, утврди дека на пријавените заразени пратеници (кои со скафандери гласаа во Собранието) ...
| | веќе видена | слични

Собранието во континуитет има неколку историски настани 2006-2008 тепачката меѓу пратениците од албанскиот блок, 24 декември 2012 изнесувањето на пратеници од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Учеството во собраниската седница на пратениците позитивни и заразени со Ковид-19, беше уште еден скандал предизвикан на релацијата претседател на Собрание и ...
| | веќе видена | слични

Театарот кој се продуцира во парламентот, во храмот на демократијата, е индикатор за кревкото парламентарно мнозинство и претствува несупешен обид за ...
| | веќе видена | слични

Чекаме Џафери да го објави законскиот основ и документот според кој Караџовски одобрил позитивни пратеници да одат во Собрание. Караџовски нема право и правен ...
| | веќе видена | слични

Целосен неуспех во менаџирањето со пандемијата и паника од политичката моќ на обединетата албанска опозиција. Учеството во собраниската седница на пратениците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесоа кривична пријава за пратениците во скафандери и за претседателот на собрание Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: