12 мигранти откриени во српски „мерцедес“ што се превртел кај Градско, бегајќи од полиција


Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 17.04.2021 во 00,20 во Гостивар на ул.“Борче Јовановски“ полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(28) и Б.Х.(21) двајцата од Гостивар ...
| | веќе видена | слични

На 15.04.2021 во 08.19 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во полуотвореното одделение во Затворот, под кревет во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
5 копии
11 копии
2 копии
повеќе

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 272 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 271 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Точно е дека е планирана дигитализација на учебниците, но оваа модернизација на образованието воопшто не значи укинување на книгите! Децата ќе развијат однос ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12 мигранти откриени во српски „мерцедес“ што се превртел кај Градско, бегајќи од полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: