Ковидот пак ги наполни болниците, редици пред амбулантите


2 копии
2 копии

Битолскиот Кризен штаб апелира доследно почитување на мерките за заштита од Ковид-19 затоа што бројот на ковид-инфицирани граѓани се зголемува. Штабот за ...
| | веќе видена | слични

Доктор Стурлакова-Димоска: Уморот е голем но најтешко е да се гледа болен кој е жеден за воздух Во време на досега најстрашната здравствена состојба, ...
| | веќе видена | слични

Денес Битола има 44 новозаразени со ковид-19, односно ист број колку и Прилеп кој е град на второ место во државата по број на заболени, хоспитализирани и ...
| | веќе видена | слични

Битолското основно училиште „Коле Канински“ засега најсилно го почувствува третиот ковид бран. Според направениот еппидемиолошки увид на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични

ГЕВГЕЛИЈА Градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков, повторно упати апел до сите граѓани и правни субјекти за почитување на заштитните мерки против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
сите 576 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 275 | | | веќе видена

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
сите 671 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова, универзитетски професор по уставно право, експерт на ООН, ОБСЕ и Советот на Европа, беше една од петте народни ...
сите 109 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во исто возило, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 35 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто вчера ја предаде донацијата од 6.000 дози од вакцината на „Астра-Зенека“ вакцина наменети ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковидот пак ги наполни болниците, редици пред амбулантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: