Доктор Стурлакова-Димоска: Уморот е голем но најтешко е да се гледа болен кој е жеден за воздух


Доктор Стурлакова-Димоска: Уморот е голем но најтешко е да се гледа болен кој е жеден за воздух Во време на досега најстрашната здравствена состојба, ...
| | веќе видена | слични

За земјоделците, ова е втора сезона во пандемија. Иако овој пат се подготвија подобро, сепак се малку нервозни за претстојната сезона, пишува Дојче веле. „Оваа ...
| | веќе видена | слични

Вирусот е страотен , непредвидлив и опасен. Секојдневно во Здравстевниот дом во Вевчани на рентгенографија доаѓаат млади луѓе позитивни на вирусот со наод на ...
| | веќе видена | слични

Трет месец без плата, медицински сестри, болничари и хигиеничари вработени со договор на дело ги негуваат болните од Ковид-19 сместени на интерните клиники во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Андреа Крауткремер е медицинска сестра која се грижи за најтешко болните со и без корона инфекција. Таа им ја следи состојбата, ги смирува, се бори за секој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со цел да придонесе во борбата против ковид-19 компанијата „dm дрогерие маркт“ донираше два концентратора за кислород со капацитет од 10 литри на ЈЗУ Општа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 497 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 204 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор Стурлакова-Димоска: Уморот е голем но најтешко е да се гледа болен кој е жеден за воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: