Пациент почина од Ковид 19 во Битола

3 копии
2 копии

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 78 пациенти, од кои 50 се потврдени позитивни, 19 сомнителни и девет пациенти со негативен брис, но задржани на ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, кои со својата активност ги покрива дебарската работна едница на Центарот за јавно здравје, има нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

Во гевгелиската болница повеќе нема слободни места. Зголемениот број на нови ковид пациенти ги наполнија сите расположливи капацитети. Освен модуларната ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. март 2021 (ИНПРЕС) – Продолжува порастот на новодијагностицирани со COVID-19 во Охрид. Во перидот од 15-ти до 21-ви март се регистрирани 204 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 280 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 402 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 264 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациент почина од Ковид 19 во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: