Петровска: Жариштата во Битола се од кафулињата и коцкарниците


5 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.096 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Денеска повторно е регистриран нов рекорд на новозаразени лица со вирусот Ковид 19 од почетокот на 2021 година до сега. Министерството за здравство информира, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Позитивни пациенти на ковид 19 ги полнат болничките капацитети и во ковид центарот кој функционира во делот на ЈЗУ Специјализирана болница за превенција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 747 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 380 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Жариштата во Битола се од кафулињата и коцкарниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: