Се зголемува бројот на ковид-инфирицирани во Битола, Кризниот штаб апелира на внимателност


Битолскиот Кризен штаб апелира доследно почитување на мерките за заштита од Ковид-19 затоа што бројот на ковид-инфицирани граѓани се зголемува. Штабот за ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – И покрај зголемувањето на бројот на новодијагностицирани со коронавирус, во охридската Општа болница има слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – Полни раце работа и за докторите и сестрите во Службата за Итна медицинска помош во Охрид, во период кога расте бројот на ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, имаме рекорден број на хоспитализирани лица, односно 1461. Бројката од 1461 лице ги ...
| | веќе видена | слични

Ако до неодамна децата беа најзаштитени од Ковид-19 и „поминуваа“ без симптоми, ситуацијата во моментов е поразлична. Веќе и кај децата се појавуваат сипмтоми ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штипската болница од вчера нема слободни места. Максималниот капацитет од 70 кревети целосно е исполнет, па шест пациенти времено се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 486 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува бројот на ковид-инфирицирани во Битола, Кризниот штаб апелира на внимателност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: