Зголемен бројот на повици во охридската Брза помош, моментално еден здравствен работник е во изолација поради COVID-19


Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – Полни раце работа и за докторите и сестрите во Службата за Итна медицинска помош во Охрид, во период кога расте бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За два дена, две родилки на околу 30 годишна возраст кои немале никакви хронични болести ја загубија битката со коронавирусот. И на двете им била втора ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
5 копии

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо. За двете ова било втора рожба и двете биле во многу тешка ...
| | веќе видена | слични

Две родилки починаа од компликации предизвикани од коронавирусот. И двете биле второротки. Едната имала 34, а другата 32 години. Едното бебе е во критична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на повици во охридската Брза помош, моментално еден здравствен работник е во изолација поради COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: