Состојбата со заразени од Ковид 19 во струшката болница е стабилна

3 копии

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 78 пациенти, од кои 50 се потврдени позитивни, 19 сомнителни и девет пациенти со негативен брис, но задржани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, кои со својата активност ги покрива дебарската работна едница на Центарот за јавно здравје, има нови случаи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во гевгелиската болница повеќе нема слободни места. Зголемениот број на нови ковид пациенти ги наполнија сите расположливи капацитети. Освен модуларната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 410 | | | веќе видена

Ден откако бугарската службена влада одлучи да нема промена на позицијата за преговарачката рамка за Македонија со Европската унија, од онаа позиција за ...
сите 818 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со заразени од Ковид 19 во струшката болница е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: