Расте бројот на Ковид болни битолчани, групирањата го зголемуваат ризикот, предупреди кризниот штаб


Денес Битола има 44 новозаразени со ковид-19, односно ист број колку и Прилеп кој е град на второ место во државата по број на заболени, хоспитализирани и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Траума и пластична хирургија се полни со ковид пациенти а до последен се зафатени и 243те кревети на Интерните клиники. Сите пациенти се на кислородна поддршка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

27-годишно момче почина од ковид-19 во Уругвај, седум дена по појавата на првите симптоми на вирусот. Тој една од 11-те жртви на 19 март, а настрашно во ...
| | веќе видена | слични

Еден млад човек (27) почина во Уругвај од последиците на коронавирусот , седум дена откако покажа први симптоми на болеста. Младиот човек е една од 11-те жртви ...
| | веќе видена | слични

Вирусот е страотен , непредвидлив и опасен. Секојдневно во Здравстевниот дом во Вевчани на рентгенографија доаѓаат млади луѓе позитивни на вирусот со наод на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 78 пациенти, од кои 50 се потврдени позитивни, 19 сомнителни и девет пациенти со негативен брис, но задржани на ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, кои со својата активност ги покрива дебарската работна едница на Центарот за јавно здравје, има нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

25 починати и речиси една третина позитивни случаи од тестираните, бележи последниот здравствен билтен.. Најмладиот меѓу починатите има само 29 години. Расте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 537 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на Ковид болни битолчани, групирањата го зголемуваат ризикот, предупреди кризниот штаб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: