Новиот Македонец во фокусот на ФИБА: Мајсториите на летечкиот Вајли (ВИДЕО)

Џејкоб Вајли на „балонот“ во Перм ги запиша првите натпревари во дресот на македонската репрезентација, дуели на кои покажа дека се работи за одличен играч кој ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ продолжува со одличните партии за својот Хувентуд. Хувентуд во 26. коло од шпанската АЦБ лига ...
| | веќе видена | слични

Со последните три одиграни натпревари заврши групната фаза од Еврокупот. Сега останува да се доигра онаа елиминациската – четвртфиналето, полуфиналето и ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Хувентуд за која игра македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ, вечерва извојува победа на гости кај француски Нантер од 95-88 во клучниот меч за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
сите 391 | | | веќе видена

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 495 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 371 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 60 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Македонец во фокусот на ФИБА: Мајсториите на летечкиот Вајли (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: