Победа на народот, цунамито се крена и им виси на глава – на 8 мај ќе ги потопи целосно


Денеска народот во Македонија покажа дека си ја сака Македонија. И дека секој оној кој што го потценува народот, ја потценува Македонија и прави голема грешка. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на претставувањето на клучните точки од Програмата „Македонија повторно горда“ се одржа петтата трибина на тема: “Ранливи категории”. На трибината ...
| | веќе видена | слични

Вчера, изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Сиљановска-Давкова, одржа митинг во Струмица. Во Струмица се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Струмица се чувствувам особено добро бидејќи знам дека оттука ќе тргне тој политички вулкан што ќе стави крај на последната феудална енклава во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гордана Силјановска-Давкова порача од Струмица дека ќе се вивне политичкиот вулкан како отпор на феудалните енклави на замислените европјани. „Во Струмица се ...
| | веќе видена | слични

Претседателската кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова на митингот во Струмица порача дека оттаму ќе тргне политичкиот вулкан како ...
| | веќе видена | слични

Од народниот митинг во Струмица претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање пред присутните граѓани, меѓу другото, кажа неколку збора и ...
| | веќе видена | слични

Ги слушнавме вашите гласови како одекнуваат низ улиците, одѕвонуваат од желбата за промена и обнова. И денес стојам пред вас, длабоко благодарен од вашата ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за претседателка од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата вечерва од митингот во Струмица го праша раководството на ДУИ да кажат кој ги поддржал бидејќи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Ибрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 125 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 385 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победа на народот, цунамито се крена и им виси на глава – на 8 мај ќе ги потопи целосно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: