Одбележан 60-от роденден на ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево

ЈУБИЛЕИ – Со презентација на видеомонографија Со видеомонографија, во која се опфатени најважните случувања до сега, беа одбележани 60 години од почетокот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во училиштата е стабилна, со физичко активно присуство според последниот случај има некаде 35 ученици и околу 60 наставници што е многу помалку од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се планираат нови мерки за училиштата засега, рече денес министерката за образование и наука Мила Царовска, одговарајќи на новинарско прашање дали се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Состојбата во училиштата е стабилна. Со физичко активно присуство во последниот извештај, што е многу помалку од крајот на првото полугодие, рече денеска ...
| | веќе видена | слични

Преку игри, поезија и претставување на српското издание на својата книга „Заедно да растеме“, поетот Филип Димкоски во рамките на работилниците другаруваше со ...
| | веќе видена | слични

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во услови на пандемија на коронавирусот, десет милиони деца може да стапат во брак до 2030 година, предупреди УНИЦЕФ, а уште стотина милиони девојчиња може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележан 60-от роденден на ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: