Царовска: Не се размислува за нови мерки за училиштата


2 копии

Корона вирусот го затвори основното скопско училиште „Владо Тасевски“. Поради тоа учениците од прво до трето одделение наместо со физичко присуство наставата ...
| | веќе видена | слични

За еден месец почнува пилот-националното тестирање на дел од учениците во основните училишта во земјава што го подготвува Државниот испитен центар (ДИЦ). ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

Основното училиште „Владо Тасевски“ во општина Карпош од денеска во целост има онлајн-настава поради тоа што со КОВИД-19 се заразени десетина наставници, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското основно училиште „Владо Тасевски“ до 31-ви март ќе биде со клуч на врата, а учениците од прво до трето одделение, наместо со физичко присуство, ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно училиште „Владо Тасевски“ денеска остана без детски џагор. Поради зголемениот број на ковид позитивни случаи во училиштето, донесена е одлука ...
| | веќе видена | слични

Заврши процесот на кратење на испитните програми за државната матура, информираат од Бирото за развој на образованието. Но, тие до овој момент се уште не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 403 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 661 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Не се размислува за нови мерки за училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: