Повторно отворени училиштата во Англија


Учениците од второ одделение кај наставникот Гоце Бумбароски во ООУ Кочо Рацин Прилеп, денеска на училиште дојдоа маскирани или по прилепски преправени поради ...
| | веќе видена | слични

Податоците добиени со државното тестирање ќе бидат собирани и користени на системско ниво и нема да се користат од страна на која било надлежна институција или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите од тестовите на учениците нема да имаат никакво влијание врз нивните оценки, ниту врз работата на наставниците, туку ќе се користат како индикатори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветтоодделенките Калина Гоцевска и Искра Митевска од Скопје и нивниот врсник Михаил Мирчески од Прилеп се 17. генерација на ученици што ќе се школуваат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорги ИЛИЕВСКИ, виш просветен инспектор Деновиве некои портали објавија дека Државниот испитен центар (ДИЦ) по 15 април ќе започне национално тестирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интерактивна настава која ги надминува границите на традиционалното образование, инсистира на темелно изучување различни дисциплини, а истовремено става акцент ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 661 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно отворени училиштата во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: