Царовска: Состојбата во училиштата е стабилна, не се размислува за поинакви мерки


Состојбата во училиштата е стабилна. Со физичко активно присуство во последниот извештај, што е многу помалку од крајот на првото полугодие, рече денеска ...
| | веќе видена | слични

За еден месец почнува пилот-националното тестирање на дел од учениците во основните училишта во земјава што го подготвува Државниот испитен центар (ДИЦ). ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

Основното училиште „Владо Тасевски“ во општина Карпош од денеска во целост има онлајн-настава поради тоа што со КОВИД-19 се заразени десетина наставници, како ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот го затвори основното скопско училиште „Владо Тасевски“. Поради тоа учениците од прво до трето одделение наместо со физичко присуство наставата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското основно училиште „Владо Тасевски“ до 31-ви март ќе биде со клуч на врата, а учениците од прво до трето одделение, наместо со физичко присуство, ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно училиште „Владо Тасевски“ денеска остана без детски џагор. Поради зголемениот број на ковид позитивни случаи во училиштето, донесена е одлука ...
| | веќе видена | слични

Заврши процесот на кратење на испитните програми за државната матура, информираат од Бирото за развој на образованието. Но, тие до овој момент се уште не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Состојбата во училиштата е стабилна, не се размислува за поинакви мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: