Избрани тројцата добитници на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ кои ќе се школуваат во Меѓународното училиште „НОВА“

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Развојот на претприемачките вештини кај младите луѓе е и ќе продолжи да биде еден од приоритетите на образовните политики кои ги креираме во моментов и кои ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започнавме со уписите за наредната учебна година и навистина има голем интерес кај родителите и учениците. Сè што треба да направат заинтересираните е да ...
| | веќе видена | слични

Учениците од второ одделение кај наставникот Гоце Бумбароски во ООУ Кочо Рацин Прилеп, денеска на училиште дојдоа маскирани или по прилепски преправени поради ...
| | веќе видена | слични

Претприемништвото е еден од осумте национални стандарди, воспосатвени со новата Концепција за основно образование, со кои се определуваат компетенциите што ...
| | веќе видена | слични

Податоците добиени со државното тестирање ќе бидат собирани и користени на системско ниво и нема да се користат од страна на која било надлежна институција или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите од тестовите на учениците нема да имаат никакво влијание врз нивните оценки, ниту врз работата на наставниците, туку ќе се користат како индикатори ...
| | веќе видена | слични

Деветтоодделенките Калина Гоцевска и Искра Митевска од Скопје и нивниот врсник Михаил Мирчески од Прилеп се 17. генерација на ученици што ќе се школуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 637 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 347 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 424 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 268 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 163 | | | веќе видена

Израел се подготвува да почне копнена офанзива против палестинските милитанти ..Десетини резервни единици од падобранската, пешадиската и оклопната бригада на ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избрани тројцата добитници на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ кои ќе се школуваат во Меѓународното училиште „НОВА“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: