Борба за болнички кревет


Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
| | веќе видена | слични

Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
| | веќе видена | слични

Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
| | веќе видена | слични

По споделените фотографии и видеа од катастрофалната состојба во битолската болница, каде се реагираше дека во иста соба во тријажниот центар за суспектни од ...
| | веќе видена | слични

На директорката на Клиничката болница во Битола и е наложено да обезбеди адекаватна просторија за починати пациенти или да ја прошири моргата која ќе одговори ...
| | веќе видена | слични

Битолската болница мора да обезбеди адекватна просторија за починати лица или да биде проширена постојната морга. Вакво задолжение добила директорката од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Битолската болница ќе мора да го прошири капацитетот на мртовечницата или да обезбеди соодветна просторија, каде што ќе ги сместува починатите пациенти од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) и надложи на директорката на битолската болница итно да бидат санирани руинираните простории, како и да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борба за болнички кревет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: