ИНТЕРВЈУ СО Д-Р. БУХОВА: Има вработени кои 15 месеци не се појавиле на работа, на секои две недели менуваат дијагнози, ДСЗИ ја утврдува веродостојноста на боледувањата


Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска во Штип, одржа работна средба со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сериозен е проблемот со просторните услови за инспекциските служби, кадровскиот потенцијал, кои опстојуваат со години, истакна денеска вицепремиерот задолжен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателот на Владата за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресусри, Љупчо Николовски и директорката на Инспекторатот ...
| | веќе видена | слични

Николовски истакна дека освен мерките за заштита на граѓаните, важно е да нема застој и во производствените и економски процеси и сите активности на фирмите, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски истакна дека инспекторите продолжуваат со интензивни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

80 надзори за една недела извршил Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ), соопштија денеска на прес-конференција од Владата. Во периодот од 23 до ...
| | веќе видена | слични

Дел од вонредните инспекциските надзори на болниците се завршени и веќе се иницирани стручни надзори во Министерството за здравство. Постапката тече. Во Битола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 261 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, за сајтот на хрватскиот ракометен сојуз даде интервју во кое зборуваше за неговата кариера, ...
сите 330 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Европскиот амбасадор во Скопје, Дејвид Гир, вели дека вакцинацијата не треба да биде натпревар помеѓу земјите. Тој вети дека ЕУ ќе обезбеди доволно дози за ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ СО Д-Р. БУХОВА: Има вработени кои 15 месеци не се појавиле на работа, на секои две недели менуваат дијагнози, ДСЗИ ја утврдува веродостојноста на боледувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: