Комисијата за стручен надзор работи на случајот за смртта на беровчанката на штипското инфективно одделение


Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
| | веќе видена | слични

Ризично е граѓаните сами на своја рака да се лекуваат од Ковид 19 а уште по ризично е сами да ги купуваат лековите на црно, апелираше министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на поставено новинарско прашање за препродавање и купување на лекови на црно од интернет од страна на граѓани, ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека Македонија нема протокол за лекување на пациенти со Ковид, тврди министерот за здравство Венко Филипче. Протокол има но тој не унифициран затоа ...
| | веќе видена | слични

Овој лек веќе е нареден и во аптекарските рафтови низ земјава и чини 4300 денари, но не се издава без рецепт. Засега нема целосни клинички докази дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ниту еден од овие лекови не се докажани дека помагат специфично за новата болест, порача министерот за здравство Венко Филипче во одговор на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Штип е меѓу приоритетните градови да има модуларна болница со оглед на тоа што има преоптовареност на болничките капацитет, најави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Монтажните болници во Штип, Струмица и Гевгелија се приоритетни и тие во најскоро време ќе бидат изградени, рече министерот за здравство Венко Филипче по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 448 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални кои повикуваат на протести против власта на Владимир Путин, откако и самиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за стручен надзор работи на случајот за смртта на беровчанката на штипското инфективно одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: