МБАПЕ реши: Или Реал или ништо!


– Реал или не одам никаде, изјавил Мбапе, пренесува шпанска „Марка“. 18-годишниот фудбалер веќе го известил раководството на Монако дека има желба да се ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на Монако во минатата сезона, Килијан Мбапе изјави дека кариерата сака да ја продолжи во Реал Мадрид.– Реал или не одам никаде, изјавил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Португалскиот угледен весник „А Бола“ прв излезе со ексклузивата за заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, верзија која не е официјализирана од ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на португалската репрезентација и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја потврди одлуката да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МБАПЕ реши: Или Реал или ништо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: