Жорж Ст. Пјер се подготвува за пензионирање од ММА и УФЦ, многу членови на заедницата на ММА му посакуваат среќа во иднина. Шампионот на две дивизии се смета ...
сите 3 | | | веќе видена

Јувентус беше поразен со 2-0 од Атлетико Мадрид со головите на уругвајското дефанзивно дуо Хозе Гименез и Диего Годин. По голот на Гименез, тренерот на ...
сите 49 | | | веќе видена

Роналдо сеуште не е во форма за италијанскиот гигант во Европските натпреварувања, постигнувајќи само еден гол, а во средата вечерта тие беа прегазени од ...
сите 12 | | | веќе видена

ТИКЕТ 4/4 Арсенал – Бате Борисов 1&2-4 г. @1.82 А. Франкфурт – Шахтор 1 @1.85 Баерн Леверкузен – Краснодар @1.45 Бетис – Ренс @1.60 СИНГЛ ТИП: Баерн Леверкузен ...
сите 22 | | | веќе видена

Денес со почеток од 12 часот на стадионот во Турново стартуваше ,,Пандев куп 2019″. Екипите на Академија Пандев и Работнички рутинирано стигнаа до победи. ...
сите 65 | | | веќе видена

Ракометниот клуб Пелистер, го одиграа последниот контролен натпревар пред продолжението од сезоната. Во спортската сала ,,Боро Чурлевски” во Битола, Пелистер ...
сите 9 | | | веќе видена

По неколку години европски неуспех, познато чувство на разочарување владееше во Гелзенкирхен откако играчот на Сити – Николас Отаменди беше испратен во ...
сите 39 | | | веќе видена

Во рамките од 1/8 финалето од лигата на шампионите, вечерва на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид, Атлетико го пречекува седумкратниот едноподруго ...
сите 35 | | | веќе видена

Откако по европскиот дебакл кој екипата на Еурофарм Работник го доживеа на домашен терен од унгарскиот Татабања со 21-31 и поднесената отставка од Ѓорѓе ...
сите 19 | | | веќе видена

Според Италијанските медиуми, Јувентус ќе го искористи своето патување во Мадрид за да разговара и за потенцијални трансфери во летниот преоден рок. Според ...
сите 77 | | | веќе видена

Брокерот бр.1 за онлајн обложување со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес. Тулуз – Ајачио тип: 1 (Победа на домаќинот) Во реваншот од бараж натпреварот за влез во првата француска лига се среќаваат екипите на Тулуз и Ајачио. На првата средба домаќините забележаа убедлива победа од 3-0, тогаш како гости, па веќе го имаат речиси обезбедено останувањето во најквалитетното француско првенство. Екипата на Тулуз е квалитативно многу подобра во споредба со својот противник, а податок за тоа е статистиката од првиот натпревар, каде што ја имаа целосната контрола и на резултатот и на играта. На денешниот натпревар, треба само да го потврдат останувањето во најдоброто француско друштво, а најдобар начин за тоа е победа пред домашните навивачи. Наш предлог тип е победа на Тулуз на овој натпревар. Генк – Варегем тип: 1 (Победа на домаќинот) Во бараж натпреварот во белгиската лига за пласман во Лигата на Европа за следната година се среќаваат екипите на Генк и Варегем. Додека Генк ...
сите 6 | | | веќе видена

next