,,Пандев куп 2019″ резултати прв ден: А.Пандев и Работнички рутинирано, Пелистер со победа и нерешено


Денес со почеток од 12 часот на стадионот во Турново стартуваше ,,Пандев куп 2019″. Екипите на Академија Пандев и Работнички рутинирано стигнаа до победи. ...
| | веќе видена | слични

Десниот бек на Шкендија, Мевљан Мурати е задоволен што неговиот тим има и натаму предност од осум бода во однос на конкурентите за шампионската титула која ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесет години откако пристигна во Серија А, Горан Пандев конечно доби италијанско државјанство. Најдобриот стрелец на македонската репрезентација ги ...
| | веќе видена | слични

Денес македонската фудбалска икона Горан Пандев доби италијански пасош. Македонскиот фудбалер во 2001 година Пандев ја започна кариерата во Италија и таму се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Пандев својата фудбалска кариера ја изгради на Апенините и во италијанската јавност сите имаа големо мислење за капитенот на македонската фудбалска ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 308 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 491 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Пандев куп 2019″ резултати прв ден: А.Пандев и Работнички рутинирано, Пелистер со победа и нерешено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: