Пораки на амбасадорот Џанг Ѕуо од обраќањето на свечениот прием „Пријателството меѓу Кина и Северна Македонија се простира преку илјадници милји од планини и ...
сите 4 | | | веќе видена

Холандија ќе покрене истражување чија цел ќе биде да се најде механизам за намалување на разликите во цените на основните намирници во ЕУ и да се обезбеди ...
сите 18 | | | веќе видена

Козметичарката Алесија Небосо (21) од Италија планирала да се омажи за своето долгогодишно момче Марио Лукези, пренесува „Дејли мејл“ . Но, само неколку дена ...
сите 21 | | | веќе видена

Застрашувачки се постапките на британскиот зоолог кој призна вина за сексуално злоставување и мачење на повеќе од 40 кучиња од 2014 година до април 2022 ...
сите 21 | | | веќе видена

Парламентарните избори во Словачка, кои ќе се одржат во сабота, на 30.09.2023, би можеле да имаат одек и пошироко од оваа релативно мала централно европска ...
сите 12 | | | веќе видена

Донатела Версаче , италијанската модна дизајнерка и креативна директорка на модната куќа „Версаче“, ја критикуваше италијанската влада и премиерката Џорџа ...
сите 2 | | | веќе видена

Од сите работи што мислите дека може да ги очекувате под хаубата на автомобилот, змијата не е една од нив. Но, Американец се шокирал откако слушнал чуден звук ...
сите 2 | | | веќе видена

Неексплодирана експлозивна направа била пронајдена вчера во северниот дел на Митровица, соопшти денеска косовската полиција. Всушност, оваа експлозивна направа ...
сите 4 | | | веќе видена

Кај трансплантацијата на органи, секоја минута е важна и токму поради тоа, пожарникари со хеликоптер се упатија на врвот на планина, во државата Рио де Жанеиро ...
| | веќе видена

Рускиот апелационен суд ја потврди пресудата за екстремизам на опозицискиот лидер Алексеј Навални, отфрлајќи ги аргументите на одбраната кои се жалат на ...
сите 12 | | | веќе видена

Израелската полиција наскоро би можела да користи технологија за препознавање ликови снимени со јавни камери „со цел да спречува сериозен криминал“, наспроти ...
сите 3 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави дека заедничката гранична патрола на Србија и Унгарија неодамна била нападната со автоматско оружје и посочи дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Уште една група од шестмина дилери, дел од кланот „Америка“ беа уапсени. Тие „паднаа“ во Солун на само 324 килограми иако се дел од големиот балкански картел ...
сите 19 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека војната во Украина ќе трае најмалку до 2025 година. „Специјалната воена операција ќе трае најмалку до 2025 ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку земјотреси, од кои најсилниот бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, се случиле во текот на ноќта во големиот вулкански регион на ...
сите 50 | | | веќе видена

next