Корнавирусотнајверојатно нема да биде искоренет во скоро време, изјави портпаролот на Светската здравствена организација (СЗО) Мајк Рајан- Во моментов, малку е ...
сите 34 | | | веќе видена

Италијанскиот североисточен регион Венето донесе неколку нови строги одредби кога станува збор за сузбивањето на епидемијата на коронавирусот. Најголемо ...
сите 36 | | | веќе видена

Бразилката Александра Дукогени (33), разведена мајка на две деца, го задави својот син Рафаел (11) затоа што веќе не можела да го понесе фактот дека малиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Двајца поранешни оперативци на француската разузнавачка служба се осудени на подолги затворски казни откако судот одули дека се виновни за шпионирање во корист ...
| | веќе видена

Љубљанската полиција денеска ги објави резултатите од двете успешни долгогодишни меѓународни истраги, во кои се откриени затајувања на данок со вкупна вредност ...
сите 10 | | | веќе видена

Британскиот конзорциум кој со основа група на воздухопловни, автомобилски и инженерски компании, со цел производство на респиратори за здравствената служба на ...
сите 3 | | | веќе видена

Со оглед на тоа што од олеснувањето на епидемиолошките мерки, животот е сличен на оној што го спроведоа шведските власти уште од почетокот на епидемијата, ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарните плажи во Рио де Жанеиро официјално ќе бидат отворени за пливачите дури кога ќе се најде вакцина против коронавирус, изјави градоначалникот Марсело ...
сите 11 | | | веќе видена

Спикерот на американскот Претставнички дом, Ненси Пелоси, одби да ги осуди демонстрантите кои ја соборија статуата на Кристофер Колумбо во нејзиниот роден град ...
сите 19 | | | веќе видена

Хуманитарната група Оксфам соопшти дека пандемијата на коронавирусот ја влошила кризата со глад во најсиромашните делови на светот и предупреди дека секој ден ...
сите 26 | | | веќе видена

Локалните власти во сибирското подрачје Тува го повикаа населението да биде внимателно по првите случаи на куга во Кина и Монголија.„Им препорачуваме на ...
сите 18 | | | веќе видена

Српскиот министер за државна администрација и локална самоуправа Бранко Ружиќ потврди дека е позитивен на коронавирусот и оти е во самоизолација. Тој за Танјуг ...
сите 25 | | | веќе видена

next