Посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Србија помина со безбедносни мерки на највисоко ниво.За безбедноста на Путин се грижеа повеќе од 5 000 српски ...
сите 7 | | | веќе видена

Израелски тим ќе врши пребарување на реката Дунав во Унгарија во потрага по посмртни останки на жртви на холокаустот, изјави израелскиот министер за внатрешни ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на првичните пријави за парична помош поради невработеност оваа недела бил 213 илјади и се намалил на три илјади во споредба со бројот на пријавите од ...
сите 7 | | | веќе видена

По советите на експертите со кои разговараше Би-Би-Си можеби ќе ви стане појасно што се треба да знаете за новиот Закон за работни односи во Германија Веста ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред некој ден во автобус се случи една крајно апсурдна ситуација. Се качи една постара женичка, застана веднаш до седиштето каде седеше мојата осумгодишна ...
сите 16 | | | веќе видена

Над 10 000 ученици денеска не отидоа на училиште , туку се приклучија на мирните протести против глобалното затоплување. Демонстрантите излегоа на протест и ...
сите 5 | | | веќе видена

Речиси 900 луѓе биле убиени во етинички насилства во ДР Конго во средината на декември. Информацијата ја соопшти денеска Високиот комесаријат на ОН за човекови ...
сите 9 | | | веќе видена

Косовската царина денеска презентираше три нови печати, кои ќе се користат во албанското пристаниште Драч, објави КТВ. Печатите ќе се користат на „граничниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Неколку љубопитни пингвини „позираа“ за selfie од колонијата Остер на Антарктикот. Два Царски пингвини, кои за прв пат во животот гледаат камера, успеаја да ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Русија може да го спаси Договорот за отстранување на ракетите со среден и краток дострел ако се откаже од своите крстосувачки ракети, кои се во спротивност со ...
сите 4 | | | веќе видена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати. Четириесет и три ...
сите 9 | | | веќе видена

Сенаторката од сојузната држава Њујорк, Кирстен Џилибранд објави дека има намера да се номинира за кандидат за претседател од демократите на претседателските ...
сите 5 | | | веќе видена

Денешната карикатура во весникот „Елефтеротипија“ доволно говори за политиката како замена за „храна“… Но, и за здружените напори на грчката политика, црква и ...
сите 2 | | | веќе видена

next