Помеѓу градоначалничката на Рим и Католичката Црква настана конфликт поради парите од фонтаната „Треви“, од која секоја година се вадат скоро 1,5 милиони ...
сите 13 | | | веќе видена

Француските војски и нивното надлежно министерства се цел на стотина кибер напади годишно, изјави денеска француската министерка на војските Лоранс Парли, при ...
сите 6 | | | веќе видена

„Ова е најголема количина на кокаин запленета во историјата на Латвија“, изјави денеска шефот на криминалистичката полиција Андреј Гришин. Според неговата ...
сите 15 | | | веќе видена

Франција ќе ги интензивира своите подготовки во случај на брегзит без договор,соопшти Елисејската палата, јави дописникот на МИА. Премиерот Едуар Филип утре ќе ...
сите 10 | | | веќе видена

Германија размислува дали го блокира Хуавеи од нејзините 5Г мрежи поради безбедносни проблеми.Со овој потег Германската влада би го следела примерот на неколку ...
сите 5 | | | веќе видена

Можните санкции против германските компании ги објави амбасадорот на САД во Берлин, Ричард Гренел, во неделата, а по силната реакција на германските ...
сите 13 | | | веќе видена

Девојка која со секира нападнала две лица во маркет во Австралија е осудена на 9 години затвор, објави Би-би-си. Иви Амати (26) со секира сериозно повреди маж ...
сите 5 | | | веќе видена

Посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Србија помина со безбедносни мерки на највисоко ниво.За безбедноста на Путин се грижеа повеќе од 5 000 српски ...
сите 7 | | | веќе видена

Заменик-премиерот на Италија, Матео Салвини, ја обвини Европската централна банка за напад врз банкарскиот систем на неговата земја, велејќи дека побарувањето ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку љубопитни пингвини „позираа“ за selfie од колонијата Остер на Антарктикот. Два Царски пингвини, кои за прв пат во животот гледаат камера, успеаја да ги ...
сите 2 | | | веќе видена

По советите на експертите со кои разговараше Би-Би-Си можеби ќе ви стане појасно што се треба да знаете за новиот Закон за работни односи во Германија Веста ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на првичните пријави за парична помош поради невработеност оваа недела бил 213 илјади и се намалил на три илјади во споредба со бројот на пријавите од ...
сите 7 | | | веќе видена

next