Компанијата Фејсбук не прави доволно во борбата против дискриминацијата на своите платформи и некои одлуки на фирмата биле штетни за човековите права, се ...
сите 4 | | | веќе видена

Израелската разузнавачка агенција Мосад осуетила заговор за напад врз повеќе израелски амбасади, објави израелскиот Канал 12 на хебрејски јазик.Заговорот, зад ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот Секретаријат за одбрана објави дека 20-годишен припадник на американската армија, кој служел во мировната мисија во Косово, го загубил животот. ...
сите 15 | | | веќе видена

Вашингтон и Брисел водат сложени разговори за повторно воспоставување на патувањата меѓу САД и ЕУ, изјави денеска државниот секретар Мајк Помпео во телефонски ...
сите 10 | | | веќе видена

Германскиот центар за анализи и стратегија за илегална миграција (Гасим) тврди дека крумчарите на луѓе во Северна Африка активно ги следат бродовите на НВО за ...
сите 12 | | | веќе видена

Светската метеоролошка организација денес предупреди дека глобалните температури може да го надминат клучниот праг, раст од 1,5 Целзиусови степени за прв пат ...
сите 26 | | | веќе видена

Кина обвини, а Казахстан негира дека кај нив се шири болест поопасна и од коронавирусот. Кинеската амбасада во Казахстан ги предупреди своите граѓани во таа ...
сите 56 | | | веќе видена

Деветпати досега Аргентина има потонувано во банкрот. Земјата позната по квалитетното говедско, по житата, одличниот фудбал, гаучосите, тангото, сега настојува ...
| | веќе видена

Бурата која протатне низ делови од западна Минесота создаде најмалку едно моќно торнадо кое усмрти еден маж. Повредени се уште две лица, а бројни фарми се ...
сите 16 | | | веќе видена

Саудиска Арабија издаде упатства за околу 1.000 аџии на кои ќе им биде дозволено да одат на годишниот аџилак во Мека подоцна овој месец, искуство кое ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон смета дека зашилената кула на катедралата Нотр Дам, што изгоре во пожар во април 2019 година и другите оштетени делови ...
сите 10 | | | веќе видена

next