Неколку дена откако беше прогласен карантин во цела Италија, луѓето почнаа да пеат и да свират од терасите и балконите.Три недели подоцна песната престана, а ...
сите 13 | | | веќе видена

Лекар од болницата во италинскиот град Месина ја убил пријателката бидејќи сметал дека го заразила со коронавирус. Антонио де Паче (28) и Лорена Куранта (27) ...
сите 14 | | | веќе видена

Турскиот министер за туризам, Мехмет Нури Ерсој изјави дека очекува нормализирање на воздушниот сообраќај до крајот на јуни.Причината за овие прогнози е што ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на Филипини Родриго Дутерте ги предупреди граѓаните дека ќе издаде наредба до полицијата и војската да го убијат секој „кој прави неволји“ во тек ...
сите 18 | | | веќе видена

Твитер денеска отстрани илјадници сметки од Србија, Египет, Хондурас, Индонезија и Саудиска Арабија за постапување според владини директиви или за промовирање ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот милијардер Бил Гејтс во авторски текст во „Вашингтон пост“ предупредува дека САД ја пропуштиле можноста да бидат чекор пред новиот коронавирус, ...
сите 40 | | | веќе видена

Полицијата во повеќе германски градови соопшти дека добива стотици пријави дневно од граѓани кои си ги поткажуваат своите соседи и пријатели или странци за ...
сите 67 | | | веќе видена

Колумбискиот град Меделин, некогаш царство на наркокартелот на босот Пабло Ескобар, бележи рекордно ниска стапка на убиства во екот на борбата против ...
сите 16 | | | веќе видена

Британскиот принц Чарлс (71) првпат се обрати пред јавноста по закрепнувањето откако се утврди дека е позитивен на коронавирусот. Принцот се обрати преку ...
сите 72 | | | веќе видена

Комисијата објави три нови предлози за ублажување на економските и социјалните последици од пандемијата на коронавирус. Првиот предлог се однесува на шема за ...
сите 16 | | | веќе видена

Бројот на починати во САД од коронавирусот достигна 5.100 лица Американскиот претседател Доналд Трамп застана во одбрана на напорите на националната влада како ...
сите 75 | | | веќе видена

Поради пандемијата на коронавирусот, зголемени се криминалните активности, при што оваа криза се користи за личен профит. Поради тоа, зголемен е онлајн ...
сите 15 | | | веќе видена

next