Владимир

  во

  Примена на меѓународни стандарди за третман на зависници од дрога и превенција, е целта на тридневната обука за креаторите на политики која почна денеска во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Првата полуфинална вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест“, што ќе се одржи во Штип на 4, 5 и 6 октомври ќе ја отвори најмладата учесничка Сара Гигова, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години затворска казна во Русија вчера беше прогласен за почесен граѓанин на Париз. Олег Сенцов беше уапсен и осуден ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Владимир Томовиќ е лидер оваа недела во "Задруга 2" и има многу привилегии како таков. Тој веднаш го оствари своето право да си избере омилено лице, и, се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид/Битола, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на 39. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, утре ќе се одржи премиерата на краткиот игран филм ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Примена на меѓународни стандарди за третман на зависници од дрога и превенција, е целта на тридневната обука за креаторите на политики која почна денеска во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пред неколку месеци видовме како изгледа новата лимузина на рускиот претседател Владимир Путин, а нова „машина“ има и Доналд Трамп, претседателот на најмоќната ...
  сите 10 | | | веќе видена