Владимир

  во

  Адвокатката Сузана Јошевска-Анастасовска во дебата во емисијата „ 360 Степени “ на Алсат зборуваше за првостепената пресуда за настаните од 27 април 2017 год. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Малечката Калија заедно со нејзината сестра дојдоа на протестот против климатските промени. Во над 700 градови во светот, вклучувајќи го и Скопје, младите од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Неприфатлива и опасна изјава вака германската и американската амбасада во земјава реагираа на споредбата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кремљ подготвува институционална основа за преселување во Русија на што е можно поголем број лица од соседните земји, тврди московскиот весник „Комерсант". ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Една од најпрестижните музички издавачки куќи во Јапонија, „P-Vine“, која во светот на светот на аудиофилите ужива огромен углед и реноме со својот квалитет на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Комесарот за натпреварување при МКФ, Владимир Цветковски, го казни Работнички со 60.000 денари за слаба организација на натпреварот против МЗТ Скопје, додека ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судското рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“ со изведување докази, меѓу кои дописи, меморандуми, понуди… во ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Младите сакаат поздрава иднина, која нема да биде загрозена од климатските промени. Тие се свесни за овој глобален проблем, а последиците, вела тие, полека ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот за избор на најдобро иновативно решение во сферата на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот за избор на најдобро иновативно решение во сферата на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот за избор на најдобро иновативно решение во сферата на ...
  сите 26 | | | веќе видена