Владимир

  во

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Родителите избираат странски имиња иако во странство имаат негативна конотација. Во перуанското грдаче Јунгар, високо во Андите, за две недели ќе се одржат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  За разлика од други мечеви Џошуа не остана „негибнат“ туку мечот го заврши со раскварен нос…од кој ја бришеше крвта и за време на интервјуто по завршувањето на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Хитлер се враќа“ и „Хитлер е со народот“ се најчестите транспаренти со кои дел од жителите на едно мало перуанско гратче го прославуваат процедуралното ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа ги одбрани своите титули во тешка категорија и остана непоразен, откако во седмата рунда го „патосираше“ рускиот предизвикувач Александер Поветкин ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поветкин на непоразениот британски боксер беше најтежок предизвик после Владимир Кличко, кој го победи минатата година, исто така на „Вембли". Џошуа сега има ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Мобилните оператори во Бугарија го укинале телефонскиот број 0888 888 888 откако секој човек кој го имал во последниве 10 години е мртов, а поголемиот дел од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе денеска протестираа ширум Русија поради планот на Владата да ја зголеми за пет години старосната граница за пензионирање. Неколку илјади луѓе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе денеска протестираа ширум Русија поради планот на Владата да ја зголеми за пет години старосната граница за пензионирање. Неколку илјади луѓе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе денеска протестираа ширум Русија поради планот на Владата да ја зголеми за пет години старосната граница за пензионирање. Неколку илјади луѓе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе денеска протестираа ширум Русија поради планот на Владата да ја зголеми за пет години старосната граница за пензионирање.Неколку илјади луѓе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
  | | веќе видена | слични

  Делегација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од претседателот Лука Кржалоски, заедно со меѓународниот секретар на Унијата Владимир Бошњаковски и членот на ИК ...
  сите 5 | | | веќе видена