Владимир

  во

  Собраниската Комисија за уставни прашања ја почна расправата за четвртиот и последен нацрт-амандман, односно за амандманот 36 со кој се предлага да се замени ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за уставни прашања ја почна расправата за четвртиот и последен нацрт-амандман, односно за амандманот 36 со кој се предлага да се замени ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин денеска се ракуваа на почетокот на церемонијата на обележувањето на стогодишнината на Првата ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Во Елисејскиот дворец во Париз почна свечениот ручек чиј домаќин е претседателот на Франција Емануел Макрон, и на кој се поканети 130 светски лидери и високи ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Светските лидери денеска се собраа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од потпишувањето на примирјето, со кое беше ставен крај на Првата светска ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Пред Триумфалната капија во Париз се одржува централната церемонија по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна на која присуствуваат државници ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Поради потребите на снимањето на филмот „Врба“, кој е во режија на Милчо Манчевски, а во продукција на „Банана филм“, денеска, утре и задутре (11, 12 и 13 ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на Францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Иако повеќето светски лидери стигнале први пред Елисејската палата каде што потоа ќе се упатат кон Трифалната порта каде ќе се оджува воената парада по повод ...
  сите 128 | | | веќе видена