Владимир

  во

  Новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски треба да оствари разговори со рускиот претседател Владимир Путин само со посредство на западните земји, ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Тој ги истакна враќањето на кошарката на старите патеки со редовни учества на големите турнири, ставањето поголем акцент на младинската кошарка, зголемувањето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин го надгледуваше свеченото пуштање во употреба на новата подморница што може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Руското судство ја донесе првата пресуда според новиот закон со кој се казнува навреда, односно еклатантно непочитување на власта и државните симболи.Јуриј ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Селекторот Љуљзим Вранези и репрезентативецот Елмедин Сејфулау се сликале со знамето на Албанија иако на Европското првенство во борење во Букурешт ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин инаугурира нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да предизвикаат разорно цунами. Путин денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин инаугурира нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да предизвикаат разорно цунами. Путин денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин го надгледуваше нурнувањето на нова подморница наменета за транспорт на подводни нуклеарни беспилотни летала, оружје што ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун ја премина границата и влезе во Русија со воз, ден пред официјалната средба со рускиот претседател Владимир Путин која ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија Александар Вучиќ од денеска до 27 април во посета на Кина во текот на која ќе учествува на Вториот форум за меѓународна соработка Појас ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Велика Британија и другите западни земји сакаат да ја користат Украина како инструмент за воено-политичка конфронтација со Русија, соопшти вчера Руската ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Санкт Петербург, 24. април 2019 (ИНПРЕС) – Рускиот претседател Владимир Путин инаугурира нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски треба да оствари разговори со рускиот претседател Владимир Путин само со посредство на западните земји, ...
  сите 153 | | | веќе видена