Владимир

  во

  Речиси една третина од бесплантните вакцини против грип сеуште не се искористени. Од 28.000 колку што обезбеди министерството за здравство во Центрите за јавно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „За заедничка Македонија“, беше формирана од ВМРО-ДПМНЕ и имаше фиктивни водачи. На протестите на „За заедничка Македонија“ 80 отсто беа од ВМРО-ДПМНЕ кои ги ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, кој во денешното сведочење откри кој во ВМРО-ДПМНЕ и во МВР командувал со организираниот напад на Собранието на 27 ...
  | | веќе видена | слични

  Откако обвинетиот за случајот 27 април, Александар Василевски Нинџа, го даде својот исказ за овие настани, попладнево судењето продолжи со сослушување на ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Главната предност на рускиот претседател Владимир Путин во однос на неговите западни колеги е познавањето на географијата, тврди француски „Фигаро“. Русија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  По барање на Александар Василевски Нинџа, екс шефот на УБК Владимир Атанасовски попладнево сведочи во Судот. Тој рече дека го запознал Нинџа во теретана, но не ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Сведочејќи пред судот Нинџа тврди дека сите наредби тој ден ги добивал директно координативно оперативен штаб во ВМРО ДПМНЕ составен од видни партиски ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Синџирот на командување на 27 април минатата година од полициските се префрлил на партиските структури и од полициски станал партискополициски, истакна денеска ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Новите моменти во судскиот процес за 27 април влијаат врз работата на координативното тело за помирување и интеграција, особено во подготовката на новиот закон ...
  сите 104 | | | веќе видена