Владимир

  во

  Одбележувањето на 100 годишнината од крајот на Првата светска војна што се одржа во Париз во неделата беше можност десетици лидери на држави, кои беа на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Контролата на оружјето ќе биде една од главните теми на агендата на планираната средба на претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, што ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за европски прашања Владимир Пешевски вечерва во студиото на ТВ21 вели дека направено е прекршување кај ВМРО-ДПМНЕ и „забегување“ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Адвокатот Александар Тортевски на дебата на Телевизија Телма, покрај тоа што го критикуваше МВР и вината за бегството на Груевски ја насочи токму кон оваа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  По затворањето на А1 телевизија Владата на Никола Грувски стана нестабилна. Јасно е дека еден таков процес не може да функционира без корективен механизам. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, вечерва отворено зборуваше во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 изјавувајќи дека одлуките ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за европски прашања Владимир Пешевски вечерва во студиото на ТВ21 вели дека направено е прекршување кај ВМРО-ДПМНЕ и „забегување“ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Младите Македонци, солунските атентатори, гемиџиите, само неколку месеци пред настаните во Солун, во Париз, во една мала коноба, со симпатично име „Утро“ на ...
  | | веќе видена

  Контролата на оружјето ќе биде една од главните теми на агендата на планираната средба на претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, што ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
  сите 450 | | | веќе видена

  Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални изјави денеска дека неговата победа која ја остварил со пресудата од Европскиот суд за човекови права, е историска и ...
  сите 28 | | | веќе видена