Владимир

  во

  Обвинителката Вилма Русковска најавува обвинение за организаторите на 27ми април кон крајот на мај. Прв на листата осомничени во таа истрага е поранешниот ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Неделникот „Тајм“ денеска ја објави листата на 100 највлијателни луѓе за 2019 година. Листата опфаќа пет категории: пионери, лидери, артисти, титани и икони. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Апликацијата што ја обелодени тимот на Сиљановска може да се однесува на стотици илјади граѓани на Македонија и длабоко задира во приватноста на гласачите, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Обвинителката Вилма Рускоска, очекува најдоцна кон крајот на мај да биде покренато обвинение за овој предмет, но од друга страна не очекува Никола Груевски, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја разгледа можноста за помилување на норвешкиот субјект Фроде Берг, осуден во Русија за шпионажа, ако такво барање биде ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на политичкиот совет на украинската партија Опозициска платформа – за живот, Виктор Медведчук, изјави дека неговата партија официјално ќе го ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во изминативе две години политиките на Зоран Заев, Владата и нивните 28 министри доведоа до тоа да Македонија има историски најмногу јавна администрација ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускока најави дека обвинението за организаторите на нападот во Собранието на 27 април ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Русија ги повикува САД и ЕУ да ја сфатат својата одговорност за спроведување на резолуциите на Советот за безбедност на ОН и да влијаат врз косовските лидери ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја разгледа можноста за помилување на норвешкиот субјект Фроде Берг, осуден во Русија за шпионажа, ако такво барање биде ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на политичкиот совет на украинската партија Опозициска платформа – за живот, Виктор Медведчук, изјави дека неговата партија официјално ќе го ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Русија ги повикува САД и ЕУ да ја сфатат својата одговорност за спроведување на резолуциите на Советот за безбедност на ОН и да влијаат врз косовските лидери ...
  сите 81 | | | веќе видена