Владимир

  во

  Рускиот претседател, Владимир Путин, рече дека не ја одбрал професијата претседателот кога тоа му го предложил првиот претседател на Русија, Борис Елцин.Како ...
  сите 15 | | | веќе видена

  САД ја повикаа Унгарија да ги подобри односите со соседна Украина и да не се обидува да ја блокира соработката на Киев со НАТО, бидејќи „ако Украина не успее, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Состанок меѓу американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин нема да има се додека Русија ги држи украинските бродови и екипажите кои ги ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин нема да има се додека Русија ги држи во заробеништво украинските ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, рече дека не ја одбрал професијата шеф на државата кога тоа му го предложил првиот претседател на Русија, Борис Елцин. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  САД ја повикаа Унгарија да ги подобри односите со соседна Украина и да не се обидува да ја блокира соработката на Киев со НАТО, бидејќи „ако Украина не успее, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Caviar, руската компанија која го произведе златниот iPhone „Владимир Путин“, лансираше нова „кич-комбинација“ опточена со злато наречена Swiss Dreams ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Сепак, не остана со празни раце. Минатата недела рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на церемонијата на доделувањето на наградите за млади ...
  сите 16 | | | веќе видена