Владимир

  во

  Државната комисија за спречување на корупција ќе поднесе иницијатива до Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службената ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери на 24 мај ќе ја предводи државната делегација на одбележувањето на традиционалната манифестација „Македонија во чест ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Северна Кореја го нарече поранешниот американски потпретседател Џо Бајден „будала со ниска интелигенција“ и „имбецил лишен од елементарни човечки квалитети“, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Скопје, 22 мај 2019 (МИА) – Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Скопје, 22 мај 2019 (/) – Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тони Јанкоски, кој во 2011 година бил началникот за економски криминал во МВР, немал информација дека се подготвува апсење на Љубе Бошкоски, за случајот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција ќе поднесе иницијатива до Основното Јавно Обвинителство за пкренување на кривична постапка против службените лица ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Руски дипломати во Загреб се подготвуваат за првата официјална посета на рускиот претседател Владимир Путин во Хрватска, која, како што неодамна најави рускиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Судењето за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски продолжи со испрашување на сведоци повикани од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Судењето за случајот „Тортура“, кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, продолжи со испрашување сведоци повикани од ...
  сите 27 | | | веќе видена