Владимир

  во

  По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, уапсен е поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски под сомневање за сторено ...
  сите 369 | | | веќе видена

  Сибирската Кемеровска област во која живеат повеќе од два и пол милиони жители, веќе со недели е покриена со црн снег. Дури три градови во регионот се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Женката по име Маша секојдневно го посетувала својот болен сопственик во болница во Сибир. Дури и кога починал, таа продолжила да доаѓа, а залудното чекање ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Путин говореше пред Федералното Собрание на Русија, а најголемо внимание посвети за одосите помеѓу САД и Русија. Владимир Путин посвети ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Русија ќе им одговори на САД на секое распоредување на нуклеарни проектили со краток и среден домет во Европа, така што ќе ги стави на нашин не само европските ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Русија била и ќе биде суверена независна држава. Или ќе биде таква или воопшто нема да постои, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин во своето ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Русија ќе одговори на секое разместување ракети со среден дострел во Европа, целејќи ги не само земјите во коишто се наоѓаат ракетит, туку и самите САД, порача ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Дваесет и пет македонски филма реализирани минатата година со поддршка на Агенцијата за филм ќе бидат прикажани од 22 до 24 февруари во кино „Фросина“ на ...
  сите 12 | | | веќе видена