Тузла

  во

  Зијад Бегановиќ викан Ројник, сопстевеник на ловечката колиба во чија близина се одиграла огнената престрелка помеѓу Един Гачиќ и полицијата раскажа како го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Едно лице е тешко повредено во сообраќјна незгода која се случила рано утринава во Тузла на јужната магистрала, пишува Тузлански.ба. До сообраќајката дошло ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германските власти го депортираа Изудин Јакуповиќ во Босна и Херцеговина, кој е државјанин на оваа земја, а кој во Германија е осуден на три години затвор ...
  | | веќе видена

  Германските власти го депортираа во Босна и Херцеговина Изудин Јакуповиќ, државјанин на оваа земја кој во Германија е осуден на три години затвор поради ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германските власти го депортираа Изудин Јакуповиќ во Босна и Херцеговина, кој е државјанин на оваа земја, а кој во Германија е осуден на три години затвор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во босанскиот град Тузла граѓаните вчера потпишуваа петиција со цел децата конечно да можат целосно да се лекуваат од буџетски средства. Петицијата, под ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На адресите на институциите на Република Српска, по повод Денот на Републиката, 9. јануари пристигнаа „честитки“ со морбидна содржина. Имено, на нив има ...
  сите 11 | | | веќе видена

  БиХ е една од најзагадените земји на светот и спаѓа во трите земји со најголема стапка на морталитет поврзан со загадувањето на воздухот Инспектор од Шведска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонија и утрово е екстремно загадена. Регистрирани се високи концентрации на штетните ПМ10 честички. Во Бардовци загаденоста е 174 микрограми, на Водно 232 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тузланката Дијана Беќиревиќ неодамна беше избрана меѓу гостите за Божиќната забава во Белата куќа но, секако, за многумина остана запаметена од 1981 година, ...
  сите 11 | | | веќе видена