Столтенберг

  во

  Патот е јасен или практична деескалација или санкции, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, говорејќи за ...
  сите 95 | | | веќе видена

  НАТО бара начини за да се избегнат ненамерни конфликти во источниот Медитеран, додека ги поддржува германските дипломатски напори за смирување на конфликтот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  НАТО бара начини за да се избегнат ненамерни конфликти во источниот Медитеран, додека ги поддржува германските дипломатски напори за смирување на конфликтот ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас денеска учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ (Гимних), а Грција очекува ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг истакна денеска дека Минск се обидува да го инструментализира наводното јакнење на силите на Северноатлантската ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Лекарите од Омск бараат податоци од своите германски колеги кои објавија дека рускиот опозициски блогер Алексеј Навални е веројатно отруен, НАТО побара истрага ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Опозицијата во Минск на масовните протести не вее знамиња на ЕУ. Белорусија е проруска земја, дури и без претседателот Александар Лукашенко. Анализа на Бернд ...
  сите 14 | | | веќе видена