Столтенберг

  во

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна денеска со косовскиот премиер Авдулах Хоти во седиштето на НАТО во Брисел, при што разговараа за ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денес ги осуди, како што рече, затворањето и киднапирањето, на активисти на белоруската опозиција.За време на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Да ви ја честитам независна и суверена Република Македонија“ изјави на 08.09.1991, Киро Глигоров, прв претседател на Македонија. Многу работи се променија од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска се сретна со косовскиот премиер Авдулах Хоти во седиштето на НАТО во Брисел, при што разговараа за ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Случувањата во Источниот Медитеран и потребата за деескалација на тензијата од страна на Турција, биле во фокусот на денешниот телефонски разговор на шефот на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупреди Грција дека ќе мора да влезе во разговори за спорните делови на истокот на Медитеранот. Ердоган и се ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Случувањата во Источниот Медитеран и потребата за деескалација на тензијата од страна на Турција, биле во фокусот на денешниот телефонски разговор на шефот на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сегмент и сцена по потпишувањето на договорот меѓу Србија и Косово во Вашингтон: ВУЧИЌ: Ова е пенкалото што ќе го зачувам само за себе. Го добив од Доналд ...
  сите 26 | | | веќе видена