Столтенберг

  во

  Новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен има 60 години и доаѓа од редовите на германската конзервативна Хритијанско демократска унија ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен има 60 години и доаѓа од редовите на германската конзервативна Хритијанско демократска унија ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Русите решија да влезат во војна со Заев. Ги ставаат во мирување плановите во Иран, Сирија, Украина, за наследничката на Меркел, Брегзит, спасување на Салвини ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Интервју на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за српскиот весник „Политика“ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Интервју на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за српскиот весник „Политика“ ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Парадата по повод Денот на падот на Бастилја, која се одржи денеска во Париз во знак на сеќавање на 14 јули 1789 година, кога тврдината-затвор била освоена за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  На свеченото дефиле на армијата на Франција  пред Елисејските полиња покрај домаќинот францускиот претседател Емануел Макрон присуствуваа и германската ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Eвроперспективите не се нивна сопственост и тие немаат никакво право да ја укинуваат иднината на граѓаните. Затоа јас и сите мои соработници се ангажиравме да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во интервју за белградска Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во интервју за белградскиот дневен весник Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакнува дека македонскиот премиер Зоран Заев ја направи ...
  сите 6 | | | веќе видена