Столтенберг

  во

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Европска унија не може сама, без НАТО да ја одбрани Европа. Неговата изјава уследи по ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Утре и во вторник, владина делегација предводена од техничкиот премиер Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, ќе реализира ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, утре и задутре ќе реализира повеќе ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг предупреди дека ЕУ не може сама, без НАТО, да ја одбрани Европа.Тој тоа го рече по повод понудата на францускиот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Европска унија не може сама, без НАТО да ја одбрани Европа. Неговата изјава уследи по ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Авганистан моментално има 60 илјади војници на НАТО. САД и талибанците во четвртокот се договорија за деескалација на судирите, отворајќи пат за постепено ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција, која се одржува викендов во Минхен. Пендаровски, како што соопшти неговиот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Одговори и решенија на прашањата за соработката во одбраната и либерален меѓународен поредок се дел од темите на годинешната Минхенска безбедносна ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави оти Алијансата ќе остане целосно посветена на контролата на вооружување и разоружвање, додека ...
  сите 38 | | | веќе видена