Столтенберг

  во

  Турција ќе продолжи да игра важна улога за гарантирање на противракетната и противвоздушната одбрана на Алијансата, и покрај набавката на руските ракетни ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Турција ќе продолжи да игра важна улога за гарантирање на противракетната и противвоздушната одбрана на Алијансата, и покрај набавката на руските ракетни ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Турција ќе продолжи да игра важна улога за гарантирање на противракетната и противвоздушната одбрана на Алијансата, и покрај набавката на руските ракетни ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО.Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по тој повод изјави дека ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, по тој повод изјави ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО, се наведува во соопштението на Алијансата, што денеска беше лиферувано ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Романскиот политичар, Мирчеа Џоана, е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по тој повод изјави ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, по тој повод изјави ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Новата претседателка на Европската комисија Урсула фон дер Лејен, е првата жена која седнува на оваа позиција. Има 60 години и доаѓа од редовите на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен има 60 години и доаѓа од редовите на германската конзервативна Хритијанско демократска унија ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Брисел, 17 јули 2019 (МИА) – Новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен има 60 години и доаѓа од редовите на германската конзервативна ...
  сите 128 | | | веќе видена