Столтенберг

  во

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните ...
  сите 56 | | | веќе видена

  По прес конференцијата на премиерот Заев во која тој говореше за измамата од страна на руските комичари кои во телефонски разговор му се претставуваа како ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за измама, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник Антонијо Милошоски, кој вчера за случајот Зоран Заев со руските комичари рече дека е дипломатски ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Скандалот со руските пранксери и премиерот Зоран Заев го обиколи светот, па така сите најпознати светски медиуми пишуваат за овој наста. Во разговорот на ...
  сите 146 | | | веќе видена

  На прес-конференцијата во Владата, која беше свикана за премиерот Зоран Заев да ги објасни трите разговори со руските пранкери, тој освен што призна дека бил ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Откако вчера премиерот Заев ги нарече измамници кои имаат за цел да ја спречат Македонија да влезе во НАТО, денеска одговор од руските "Пранкери" кои три пати ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Премиерот Заев се извини за објавените три телефонски разговори со наводни руски комичари кои лажно се претставувале како екс украинскиот претседател Порошенко ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Јавноста деновиве е сведок на политички компромитирачка ситуација, предизвикана од (не)професионалноста на протоколот во македонската влада, како и од службите ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека е жртва на сопствената отвореност и постојана достапност, откако ноќеска на Јутјуб беа објавени негови разговори со руските ...
  сите 94 | | | веќе видена