Скопје Коце Трајановски

  во

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Слика како од некој најголем детски кошмар е првиот впечаток на екипата на КУРИР при обиколка на Луна Паркот кој скопјани никако да го добијат. Откако оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Слика како од некој најголем детски кошмар е првиот впечаток на екипата на порталот КУРИР при обиколка на Луна Паркот кој скопјани никако да го добијат. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Оваа пролет градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов ја стопираше изградбата на Луна Паркот, место кое некогаш беше омилено за децата. Дали оваа место ќе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Град Скопје утре ќе го објави вториот повик за субвенционирање за купување печки на пелети. Иако повикот требаше да биде објавен пред почетокот на грејната ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Помина една година од локалните избори на кои кандидатот на СДСМ Петре Шилегов стана градоначалник на Град Скопје со кампања во која најмногу ветуваше мерки за ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Цело лето измина а Јавното претпријатие „Градски паркинг“ не стави во функција за изнајмување ниту еден електроавтомобил или велосипед, покажува најновиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Цело лето измина а Јавното претпријатие „Градски паркинг“ не стави во функција за изнајмување ниту еден електроавтомобил или велосипед, покажува најновиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Грејната сезона веќе почна, а Градот Скопје сè уште не го објавил вториот повик за субвенционирањето на купувањето печки на пелети за заинтересираните граѓани. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  На прославата по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, забележително беше присуството на видни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ја свиткавте кичмата, не предадовте, засрамете се, им порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на седумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Трите бродови во Вардар кои ги постави ексградоначаникот на Скопје Коце Трајановски сè уште стојат во коритото на реката. Градоначалникот Петре Шилегов откако ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Град Скопје на чело во градоначалникот Шилегов, се уште не го објави вториот по ред повик за субвенционирање за купување печки на пелети. Повикот требаше да ...
  сите 14 | | | веќе видена